Close

Stoklarımızda bulunan (Aynı Gün Kargo) ürünler hafta içi saat 15:00'dan ve Cumartesi günleri saat 12:00’den önce sipariş verildiği takdirde aynı gün içinde yola çıkmakta ve bulunduğunuz şehre bağlı olarak 1 ya da 2 iş günü içinde teslim edilmektedir. Diğer ürünler ve Özel sipariş ürünler ise stoklarımızda bulunmadığı için 2-5 iş günü arasında bize ulaştırılmakta ve bize gelmesinin ardından hazırlanıp size ulaşmak üzere kargoya verilmektedir. Pazar günleri kargo gönderimimiz bulunmamaktadır. 

 

AlışverişYoluCom’da 100 TL altı takı alışverişlerinizde 7 TL kargo bedeli sipariş tutarınıza eklenir. 200 TL altı Twigy ve tekstil alışverişlerinizde 12 TL kargo bedeli sipariş tutarınıza eklenir.  200 TL altı Reebok ve aksesuar alışverişlerinizde 15 TL kargo bedeli sipariş tutarınıza eklenir. Özellikle tam tersi belirtilmemişse bu limitleri aşan alışverişlerde kargo bedeli ödenmemektedir. Ancak “Kapıda Ödeme” ile oluşturulan siparişlerde 10 TL kargo hizmet bedeli sipariş tutarınıza eklenmektedir.

 

Üye girişi yaptıktan sonra ana sayfada bulunan “Hesabım” bölümüne tıklayarak; açılan sayfada “Sipariş Detaylarım” bölümünden güncel tüm siparişlerinizin durumunu kontrol edebilir, siparişiniz kargoya teslim edildiğinde kargonuzun durumunu “Kargo takibi için tıklayın.” bölümünden takip edebilirsiniz. Ayrıca siparişiniz kargoya teslim edildiğinde tarafınıza kargonuzu takip edebilmenizi sağlayan bildirme amaçlı bir e-posta gönderilmektedir.

 

Üye girişi yapılmadan verilen siparişlerin takibi için ise üyeliğinizin başlaması gerekmektedir. Üyeliğinizi başlatabilmek ve siparişinizi takip edebilmek için “Şifremi Unuttum” bölümünden yeni şifre talep edip güncel şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

 

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesi sürecinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

 

Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, siparişiniz en yakın Sürat Kargo şubesine teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz AlışverişYoluCom’a iade edilir. İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesini 2 iş günü içinde talep edebilirsiniz. Bu durumda kargo bedeli sizden yeniden talep edilecek ve siparişiniz karşı ödemeli olarak adınıza tekrar sevk edilecektir.


Close